Wilamowice

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
6 699 000 PLN
Cena za m2
12 180 PLN
Powierzchnia
550 m2
Powierzchnia użytkowa
519 m2
Powierzchnia działki
7 935 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Liczba pokoi
6
Stan budynku
Idealny
Typ domu
Rezydencja
Rok budowy
2005
Rynek
Wtórny
Garaż/Miejsca parkingowe
Tak
Garaż (liczba miejsc)
2
Usytuowanie garażu
Wolnostojący
Numer oferty
63/6680/ODS

Opis nieruchomości

Szukasz dla swojej Rodziny naprawdę dużego domu, wręcz rezydencji? Domu położonego w spokojnym miejscu, a zarazem stosunkowo blisko miejskiej infrastruktury, z komunikacyjnie łatwym dostępem do terenów wypoczynkowych? A przy okazji oczywiście chcesz dobrze ulokować część swojego kapitału...

To naprawdę idealnie, że tutaj jesteś – ten oszałamiający dom na pewno spełni te potrzeby, zapewniając na bardzo długie lata Tobie i Twojej Rodzinie wystarczającą ilość miejsca do nieskrępowanego codziennego życia, do urządzania niezapomnianych przyjęć w ogrodzie, balów w ogromnym salonie, jak również zapewni dużą prywatność i bezpieczeństwo.

Ta dominująca nad okolicą nieruchomość składa się z dużej, bardzo ładnej, widokowej działki o powierzchni prawie 80 arów, oraz znajdujących się na niej dwóch budynków – naprawdę niesamowitego pod każdym względem budynku mieszkalnego, o użytkowej powierzchni 519 m2, całkowitej ponad 550 m2, oraz budynku garażowego, o użytkowej powierzchni 123 m2.

Działka ma kształt prostokąta, o wymiarach około 110 na 70 metrów. Cały teren jest ogrodzony – z trzech stron ogrodzenie stanowią ozdobne, naprawdę duże i solidne segmenty metalowe, zamocowane pomiędzy murowanymi z cegły „belgijki” potężnymi słupami, osadzonymi na równie solidnej, wykonanej również z tej samej cegły podmurówce, oraz solidnym fundamencie. Działka jest bardzo ładnie zagospodarowana - oprócz budynków, znajdują się na niej ozdobne drzewa i krzewy (w tym platany), obszerna droga wewnętrzna prowadząca od bramy wjazdowej pod budynek garażowy, wykonane z kostki chodniki wokół budynków, a teren jest oświetlony latarniami.

Już od wejścia na teren tej nieruchomości rzuca się w oczy niesamowita dbałość o wszystkie szczegóły i detale, jak również dokładność i solidność wykonania wszelkich elementów, wszelkich prac. Tak samo, zbliżając się do budynku, od razu wyczuwa się jego solidność, jego mocny charakter – dosłownie tak, jakby chciał nam powiedzieć: stoję tutaj, będę stał, i będę zapewniał bezpieczeństwo moim domownikom.

Budynek ten powstał oczywiście według indywidualnego projektu, jego budowę rozpoczęto w 2005 roku (fundamenty). a głównymi celami wszelkich użytych do budowy i wykończenia materiałów były długowieczność i zminimalizowanie kosztów utrzymania - bez względu na koszty tej budowy. Na rynku nieruchomości naprawdę trudno będzie znaleźć coś porównywalnego w tej kwestii…

Budynek ma ściany murowane z pustaków wykonanych na specjalne zamówienie, o szerokości aż 50 cm! Okna również na specjalne zamówienie, oczywiście drewniane, z bardzo solidnymi mechanizmami – nie znajdziesz takich gdzieś indziej. Parapety marmurowe. Więźba dachowa wytrawiana i nasączana solą w autoklawie. Gwoździe użyte przy montażu więźby niklowane i teflonowane! 40-centymetrowe ocieplenie dachu. Dachówka ceramiczna Kreaton. Wykończenia oczywiście grubą blachą miedzianą. Gzymsy zalewane betonem B30 razem z deką, później ręcznie szlifowane osełkami. Bardzo grube wylewki na podłogach – na parterze 14 cm, wzmacniana drutami zbrojeniowymi o średnicy aż 12 mm – raczej trudno spodziewać się jej pęknięć. Rynny ładnie schowane w narożnikach budynku. Droga wewnętrzna wykonana tak, aby można było bez obawy o jej zniszczenie wjechać na nią pojazdem o masie nawet 25t! Metalowe elementy ogrodzenia najpierw cynkowane, a po dwóch latach dodatkowo malowane proszkowo. Cegły użyte do budowy ogrodzenia murowane na zaprawie fugowej. Grube kable użyte do instalacji elektrycznej w budynku, aby nie było obawy o ich przepalenie się. To tak w dużym skrócie…

Na kondygnacji parteru znajdują się m. in. następujące pomieszczenia: kuchnia o powierzchni 30 m2, ponad 150-metrowy, idealny na niezapomniane uroczystości salon, ponad 30-metrowy pokój, który na pewno pomieści np. wszystkie Twoje książki - a także spiżarnia, pomieszczenia sanitarne, hol, pomieszczenia kotłowni.

Na kondygnacji poddasza mamy m. in. cztery duże, zapewniające swobodę i prywatność ich mieszkańcom pokoje – dwa o powierzchniach nieco ponad 20 m2, i dwa prawie 50-metrowe – do tego dwie garderoby, dwie osobne łazienki z WC, duży hol, oraz trzy zapewniające naprawdę oszałamiające widoki tarasy, w tym jeden, na którym na pewno pojawi się w Twojej głowie myśl: tak, Świat należy do mnie....

Na szczególną uwagę zasługuje również samo wykonanie wszelkich prac budowlanych – wszystko tutaj jest proste, równe, nie widać nawet minimalnej „fuszerki” - naprawdę robi to bardzo, bardzo, bardzo pozytywne wrażenie. Co istotne, jest dostępna dokumentacja fotograficzna pokazująca etapy wykonywania prac budowlanych tego budynku.

Tak samo solidnie i dokładnie jest zbudowany budynek garażowy. Znajdują się w nim dwa niezależne stanowiska garażowe, w których swobodnie zaparkujesz swoją S-Klasse i swojego Range Rovera, oraz duże pomieszczenie gospodarcze, na sprzęt do pielęgnacji ogrodu, sprzęt do ośnieżania, etc.

Media: energia elektryczna (w tym oczywiście „siła), podłączenie do wodociągu gminnego, gaz. Kanalizacja gminna będzie dostępna w niedalekiej przyszłości. Ogrzewanie budynku mieszkalnego jest gazowe, również ciepła woda jest z kotła gazowego. W pomieszczeniu kuchni wykonano ogrzewanie podłogowe - w pozostałych pomieszczeniach zainstalowano grzejniki panelowe, ze względu na zaplanowane wykonanie podłóg z drewna.

Do nieruchomości jest bardzo dobry dostęp komunikacyjny: dojazd drogą gminną o nawierzchni asfaltowej, o charakterze lokalnym do obsługi okolicznych domów. Odległość do wjazdu na drogę S1 wynosi około 9 km.

Tą nieruchomość, z jej atrakcyjną lokalizacją na terenie gminy Wilamowice – około 8 km od centrum Bielska-Białej, blisko granicy z Czechami, blisko gór, blisko jezior Żywieckiego i Międzybrodzkiego, stosunkowo blisko aglomeracji katowickiej i aglomeracji krakowskiej - a przede wszystkim z tym niecodziennym, robiącym naprawdę duże WOW, niesamowicie solidnym domem, z całym przekonaniem możesz śmiało potraktować jako idealne miejsce do spokojnego, bezpiecznego mieszkania przez długie lata Twojej Rodziny, a równocześnie jako dobrą ochronę części Twojego kapitału (Twoją stabilną inwestycję).

Również ogromnym plusem jest to, że możesz ten dom wykończyć całkowicie według swojego gustu, swoich pomysłów, i tak jak Ty lubisz.

Naprawdę zastanawiasz się jeszcze…?

Prezentowane zdjęcia zostały wykonane w dwie różne pory roku: w miesiącu czerwcu (lato), oraz w miesiącu styczniu (zima bez śniegu).

Niniejsza oferta jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty określonej przepisami Kodeksu Cywilnego. Wszelkie informacje tutaj przedstawione mogą podlegać aktualizacji.

Zainteresowała Cię ta nieruchomość? Po więcej szczegółów, a także celem umówienia się na prezentację, śmiało dzwoń do mnie codziennie (również WhatsApp, Signal, Viber, Telegram, Wickr Me, Microsoft Teams, KakaoTalk), lub napisz e-mail.

Parametry dodatkowe

 • Materiał: Pustak
 • Dach: Dachówka ceramiczna
 • Typ okien: Antywłamaniowe, Drewniane (nowy typ)
 • Liczba balkonów: 3
 • Pomieszczenie gospodarcze: Tak
 • Kształt działki: Prostokąt
 • Ukształtowanie działki: Płaska
 • Szerokość działki (mb.): 70
 • Długość działki (mb.): 110
 • Aranżacja działki: Drzewa, Trawnik
 • Ogrodzenie: Murowane
 • Droga dojazdowa: Asfaltowa
 • Gaz: Tak
 • Siła: Tak
 • Prąd: Tak
 • Ujęcie wody: Miejska
 • Ciepła woda: Piec gazowy
 • Rodzaj ogrzewania: Gazowe

Kontakt

Piotr Kowal

Piotr Kowal

Pośrednik w obrocie nieruchomościami

Telefon:
737 448 221
E-mail:
piotr@piotrkowalproperties.pl
Numer licencji:
28384

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę MBDG Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest MBDG Sp. z o.o. z siedzibą w Tomaszowice (32-085) przy Kolberga. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).