Szczawa

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
499 000 PLN
Cena za m2
1 848,15 PLN
Powierzchnia
270 m2
Powierzchnia użytkowa
180 m2
Powierzchnia działki
1 608 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Liczba pokoi
11
Liczba pięter
2
Stan budynku
Do odnowienia
Typ domu
Wolnostojący
Rok budowy
1977
Rynek
Wtórny
Numer oferty
52/6680/ODS

Opis nieruchomości

Szukasz miejsca do zamieszkania dla dużej rodziny? A może planujesz zamieszkać w ładnym, cichym miejscu, i prowadzić spokojny hotelik B&B? To idealnie, że tutaj jesteś, bo jest do sprzedania nieruchomość idealnie spełniająca te warunki!

Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Szczawa, w gminie Kamienica. Położona jest we wschodniej, ładnie nasłonecznionej części tej miejscowości, niedaleko jej centrum, w odległości około 300 metrów od drogi relacji Mszana Dolna – Zabrzeż, na końcu spokojnej, „ślepej” uliczki, w otoczeniu podobnych domów.

Budynek jest trzykondygnacyjny (plus nieużytkowe poddasze), wzniesiony na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku, z najlepszych wtedy materiałów: ściany murowane z pustaków „max” oraz cegieł, stropy żelbetowe, ocieplony styropianem o grubości 15 cm, otynkowany, wyposażony w okna drewniane, w części mieszkalnej dwuszybowe. Konstrukcja dachu jest drewniana, pokrycie blachą aluminiową falistą ocynkowaną, schody wewnętrzne o konstrukcji żelbetowej, wykończone drewnem dębowym. Balkony na dwóch kondygnacjach, szerokie, częściowo zadaszone, częściowo ukryte pod połaciami dachu, wykończone płytkami ceramicznymi oraz płytkami lastrico, ocieplone od spodu, z drewnianymi barierkami. Opaski wokół budynku oraz chodniczek wykonane z kostki betonowej. Orynnowanie PCV (Gamrat), parapety okienne z lastrico.

Wnętrze budynku: ściany wykończone drewnianą boazerią, na podłogach płytki kamienne oraz deski podłogowe, część łazienek wykończona płytkami ceramicznymi.

Wszystkie kondygnacje budynku są zaprojektowane jako powtarzalne – na każdej znajduje się centralny korytarz, boczna klatka schodowa, dwa mniejsze pokoje ze swoimi łazienkami, jeden duży pokój narożny, duża łazienka – różnice są tylko w jednej części każdej z kondygnacji:
- w przyziemiu są: wiatrołap, kotłownia i pomieszczenie warsztatowe;
- na pierwszym piętrze są: duża kuchnia oraz spiżarnia;
- na drugim piętrze są: dwa niezależne pokoje.
Łącznie w całym budynku jest 11 pokojów (sześć z własnymi sanitariatami oraz pięć bez własnych sanitariatów), dwie samodzielne łazienki, duża i jasna kuchnia z osobną sporą spiżarnią, duża kotłownia, pomieszczenie warsztatowe, które również może być kolejnym, małym pokojem. Brak garażu.

Media: energia elektryczna, woda z własnego ujęcia, podłączenie budynku do kanalizacji gminnej. Wodociąg gminny oraz gazociąg są w budowie. Aktualnie budynek nie posiada pieca do centralnego ogrzewania – są tylko instalacje, oraz grzejniki żeberkowe w pomieszczeniach. Woda ciepła użytkowa z elektrycznego bojlera.

Ilość pomieszczeń oraz ich rozkład umożliwiają bardzo różne aranżacje wnętrza budynku, w tym zrobienie nawet trzech niezależnych mieszkań, lub np. jednego mieszkania dla właścicieli oraz kilku zupełnie niezależnych pokojów dla gości.

Budynek oczywiście wymaga pewnych nakładów – jak dużych „na wstępie”, to - ze względu na jego wielkość oraz możliwości różnej aranżacji czy przeznaczenia - zależy od tego, co nowy Właściciel będzie chciał od razu uzyskać, i co będzie w nim planował – niemniej jednak budynek jest w dobrym stanie, umożliwiającym jego jeszcze długoletnie użytkowanie.

Również regularny kształt działki (prostokąt), jej spora, płaska powierzchnia, oraz niecentralne usytuowanie budynku powodują, że teren ten można bardzo ciekawie i praktycznie urządzić: ogród, altanki ze stoliczkami dla gości, miejsce do grillowania, basen, zacienione ławeczki z widokiem na okoliczne góry, osobny garaż – miejsca jest wystarczająco na to wszystko.

Cały teren jest ogrodzony: od strony ulicy ogrodzenie wykonane z paneli z prętów stalowych, osadzonych na betonowej podmurówce, od stron innych nieruchomości jest to siatka metalowa rozciągnięta pomiędzy metalowymi słupkami.

Z punktu widzenia wykorzystania tej nieruchomości na cele stricte biznesowe bardzo istotna jest duża ilość okolicznych atrakcji turystyczno - rekreacyjnych, jak i bliskość infrastruktury:
- Pijalnia Wód Mineralnych w Szczawie (źródła: Szczawa I, Szczwa II, Hanna, Dziedzilla);
- Miejscowość Kamienica (siedziba Gminy): urzędy, sklepy, kawiarnie – około 5 km;
- Gorczański Park Narodowy: Góra Gorc (z wieżą), Góra Turbacz (schronisko), Góra Stare Wierchy, obserwatorium astronomiczne na Suhorze, wiele szlaków pieszych i tras rowerowych, super czyste powietrze;
- Pasmo Mogielicy: Góra Modyń, Góra Magurzyca, trasa rowerowo-narciarska dookoła Mogielicy;
- Pasmo Wielkiego Wierchu, z górą Kiczora;
- Stok narciarski Lubomierz – około 5 km;
- Góra Podobin: mekka paralotniarzy - około 25 km;
- Centrum Sportów Zimowych Kasina Wielka (w lecie zjazdowa trasa rowerowa) – około 25 km;
- Termy Poręba Wielka, Gorczańskie Wody Termalne (w tym tężnia solankowa) – około 30 km;
- Stok narciarski Koninki (wyciąg działa również w lecie) – około 35 km;
- Stok narciarski Polczakówka – około 30 km;
- Miasto Szczawnica: uzdrowisko, zabiegi lecznicze, stok narciarski Polanica – około 30 km;
- Miasto Rabka-Zdrój: zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne, Muzeum Taboru Kolejowego, stok narciarski Maciejowa – około 30 km.

TA ATRAKCYJNA OFERTA, JAK WSZYSTKIE NA NASZEJ LIŚCIE, JEST NA NASZĄ „WYŁĄCZNOŚĆ" – dlatego nie znajdziesz jej w innej agencji, jak również zupełnie pozbawione sensu będą ewentualne próby samodzielnego dotarcia do jej Właściciela.

Dodatkowe informacje:
Powierzchnia całkowita: około 270 m2
Powierzchnia użytkowa: około 180 m2
Stan budynku: Dobry
Rok budowy: 1977 (rozpoczęcie)
Liczba pokojów: 11
Powierzchnia działki: 1 608 m2
Ukształtowanie działki: Płaska
Droga dojazdowa: Asfaltowa
Ogrodzenie: Tak
Gaz: Nie (gazociąg w budowie)
Energia elektryczna: Tak
Woda: Własne ujęcie (wodociąg gminny w budowie)
Kanalizacja miejska: Tak
Typ okien: Drewniane starego typu, częściowo z podwójnymi szybami

Niniejsza oferta nie jest ofertą handlową w myśl przepisów prawa.

Interesuje Cię ta nieruchomość? Po więcej szczegółów, a także celem umówienia się na prezentację, dzwoń codziennie, o każdej porze!

Parametry dodatkowe

 • Materiał: Pustak
 • Dach: Blacha
 • Typ okien: Drewniane (stary typ)
 • Liczba balkonów: 2
 • Typ balkonów: Klasyczny
 • Ogród: Tak
 • Kształt działki: Prostokąt
 • Ukształtowanie działki: Płaska
 • Aranżacja działki: Drzewa
 • Ogrodzenie: Mieszane
 • Droga dojazdowa: Asfaltowa
 • Siła: Tak
 • Prąd: Tak
 • Ujęcie wody: Studnia
 • Rodzaj kanalizacji: Miejska na działce

Kontakt

Piotr Kowal

Piotr Kowal

Agent nieruchomości

Telefon:
737 448 221
E-mail:
piotr@piotrkowalproperties.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę MBDG Sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest MBDG Sp. z o.o. z siedzibą w Tomaszowice (32-085) przy Kolberga. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).